Skip to main content

Svi na ljecenje...ovo je ozbiljna stvar

Više
11 godina 4 mjeseci ago - 11 godina 4 mjeseci ago #50427 od Pogrebnik
pred kraj i nasa opsesija....WOT



Last edit: 11 godina 4 mjeseci ago by Pogrebnik.

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 4 mjeseci ago #50428 od REALCASH
e da mi je to bar jedina ovisnost :woohoo:

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 1 mjesec ago - 11 godina 1 mjesec ago #51869 od Pogrebnik
Pitanje:Kako podici efikasnost?

Odgovor kopiran sa foruma od Cobralionea


A ovo je sada skakljivo pitanje, sta i kako raditi...
Ja mogu na svom primeru da opisem sta sam primetio. Recimo, ruku na srce sigurno prvih 15k partija nisam ni pratio statistike...U medjuvremenu, izasao je onaj xvm (sada ga trenutno ne koristim vise, kao niti jedan drugi ingame mod, osim zoomout moda, privikavam se za pro ligu, pa mi je lakse da onda tako igram sve...jedine modove koje koristim jesu oni koji se nalaze u garazi, tipa vertikalni tech tree, afterbattle stats, racunanje kesa/exp income i slicno..). E sad, kad je taj xvm izasao, zanimalo me je gde "gresim", imao sam mozda 1300eff u tom momentu, a smatrao sam da igram bolje od toga...Onda shvatis, da te formule iako lepo oslikavaju neke stvari, ne mogu da oslikaju sve tipove igraca/tenkova u pravom svetlu...Ja igram sve tenkove, ali uglavnom radim samo x2 (tako grindam oduvek) i ne vozim preterano neke tenkove vise partija dnevno. Medjutim, ja konkretno imam dosta light tenkova koje sto zbog ESL, sto zbog privatne ljubavi volim da odvozam svaki dan. Negde u igri light tenkova, ja pronalazim najveci uzitak, a to navodim jer primera radi, dmg upon spoting ne ulazi u formulu za proracun statistike, konkretno sada najaktuelnije WN7...To bi teoretski znacilo da kada bih ja samo igrao light tenkove imao najgori WN7 stats, pa cak i da sam najbolji light igrac na serveru...Dakle, statistike nisu nuzno oslikavanje skilla nekog igraca...Ono zasto su stats ok za pratiti u oceni igraca u opstem slucaju jeste sto u nacelu igraci se ne specijalizuju za jednu vrstu tenkova (isto tako neka druga vrsta tenkova i forsiranje istih moze dovesti do vestackog porasta statistika, siguran sam, ali to je takodje izuzetak od ravnoteznog polozaja...)...

Evo sad sam otisao na onaj sajt gde radite te signature sa statistikama i za svoj nalog dobio sledecu sliku:


U nacelu, uklapa se u ono sto sam pricao. Iako u poslednjih xyz meseci sigurno imam wr preko 63% i sve ostale aspekte igre na mnogo visem nivou, mene "kolje" sto imam veliki broj odigranih partija. Primera radi ja sada da dignem wr za 1% treba mi preko 500dobijenih partija (a da ne izgubim nijednu), sto je sa trenutnim wr znaci da moram da odigram 2000-3000 partija sa wr recimo 66% da bi podigao globalni wr za samo 1%...Drugim recima, iako ja gubim tipa svaku trecu, cetvrtu partiju, statistika to ne pokazuje, wr mi je svega 58%. Zakljucak - oko toga se ne isplati zamarati. Igrajte sto bolje mozete i to je to. Plus 90% mojih partija je solo, tako najvise volim (najbrze izduplam tenkove jer nikoga ne cekam, mogu partiju da zavrsim za 1min, ili pak za 15min i ne zavisim ni od koga...malo je teze, ali vremenom se naviknes da igras sam i tako dajes sve od sebe, pazis na sve itd...ko prati tako nekad kada dam neki replay ili ko me srece po randomima, obicno ce videti da sam sam. )

Slicna prica ide za ostale aspekte igre, eto tu na sigu se vidi razlika u poslednjih 60dana i globalno, bas veliko odstupanje. Cak i za taj WN7, u zadnjih 60dana 2.131, a inace svega 1.662. Kapiram da 500razlike nije malo. U nacelu ne znam ni kako bih to sad popravljao. Igram normalno svaki dan iste tenkove za x2, a trenutno je stanje ovakvo:

HT: IS-7, IS-6, Churchill, 110
MT: Type59, T62a
LT: T1, T2LT, T1E6, T-50-2, VK2801, T71
Arty: Lorr155 51, leHXYZ123, Bison
to je vec 15 partija, ako krene po standardu to se izdupla iz jedno 20partija, i ako ostane vremena odigram jos koju partiju sa nekim od gore pomenutih tenkova i eventualno nekim premijumom za lovu da mogu da prezivim dan...

Eto to je sve sto ja sada igram, ne znam koliko raste (i dal mi raste) globalna statistika sada (verovatno ima neki sajt da vidim taj napredak, nekad sam imao i onaj neki wot logger i wot statistics i tako to, sada to nista nemam pa ni ne pratim), ali poenta cele price jeste, da igrate ono sto vam se igra(ono sto grindate ili volite), a da se trudite da sto bolje odigrate, a ostalo ce doci samo po sebi. A ako imate puno partija, naravno da ne mozete da gledate globalno sto sporo napredujete...dobro je i da napredujete...jer sta je 1, 100 ili 1000dobrih partija na uzorku od 25.000 odigranih...tek zrno soli u kadi punoj vode...ne ocekujte da odmah sve postane osetno slano...

PS. Dok sam imao xvm, u 90% slucajeva neki "zutac" je decko odigrao 10x bolje od nekih tamo ljubicastih (ja sam tada bio recimo zelen), znaci, nikad ne znas na koga mozes da se oslonis. To moze biti da je zbog toga sto je ganjao statistike na odredjeni nacin a inace nema pojma da igra, a moze biti i jer mu je dosao u goste porodicni prijatelj sa detetom od 6god, pa mu ovaj dao da vozi T-62A bez grama mozga (ne sudim, desava se i meni da mi dodju gosti sa decom, pa ljudi smo.. ;) ). Jes da mi posle kunu i proklinju sve zivo, ali to je vec druga tema
Last edit: 11 godina 1 mjesec ago by Pogrebnik.
The following user(s) said Thank You: skalca_man

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 1 mjesec ago #51879 od Devilthorn
Slažem se sa svime što je taj Cobralione napisao. Ja recimo gledam u meču napraviti što više dmg, jer znam da sam tako najkorisniji za tim. Naravno da se za podizanje EFF-a najviše isplati zakampati negdje pored baze i resetirati protivnika, ali ću prije deinstalirati igru nego podizati EFF na taj način. Po meni, prosječan dmg i prosječan exp po meču više govore o tome koliko je neki igrač korisan za tim (samim time i za CW), nego efficiency koji može biti napucan na umjetan način. :evil:

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 1 mjesec ago - 11 godina 1 mjesec ago #51888 od razor
Zanima vas umjetno napucan eff? Check this out:

wotlabs.net/eu/player/LiannaSilverwind (igra samo lvl 6 njemackog mediuma)
wotlabs.net/eu/player/Subitarius (njekacki lvl 4 destroyer)
Last edit: 11 godina 1 mjesec ago by razor.

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 1 mjesec ago #51890 od Devilthorn
Zovi ih u klan odmah! S ovakvim statistikama, ima da zgrabimo 3 landinga do kraja tjedna :evil:

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.776 sekundi
Pokreće Kunena Forum