Skip to main content

Savjeti za Restricted User-e na racunalu

Više
14 godina 11 mjeseci ago #35824 od Mr.Ti
U slucaju da pozelite instalirati Firefox na racunalo na kojem nemate administratorske ovlasti mozete pokusati sljedece:
- skinite firefox :D
- napravite folder firefox negdje na racunalu, recimo u root od C:
- pokrenite instalaciju firefox-a
- odabrati CUSTOM kad ponudi, te pod mjesto instalacije odabrati onaj folder firefox, jer kao restricted useri nemate pristup programm files folderu
- kad pita sto da importa od postavki, stavite dont import anything, jer je meni znao povuci neke postavke od explorera vezane uz cookie i stojaznam, znaci dont import anything i to je to...
- pokrenuti ga i ukoliko ne radi po defaultu provjeriti sljedece:
- pokrenite internet explorer
- ici na Tools - Internet options - TAB Connections - LAN Settings i pogledati sto pise dolje pod proxy settings, znaci ono adress i port
- u firefox otici na Tools - Optins - TAB Advanced - POD-TAB Network - Connection settings i staviti tockicu na manual proxy configuration i upisati one podatke iz internet explorera i staviti kvacicu na use this proxy server for all protocols (Ovo je sve za racunala u mrezi)

Tocno ovom metodom sam ga ja instalirao, a na racunalu sam obicni korisnik koji nema pravo niti podesiti sat :D

Ukoliko je uspjelo, bravo, sad naravno slijede add ons za firefox...moja preporuka:

personas for firefox za one koji ne vole default skin

adblock plus za blokadu flash i slicnih reklama po site-ovima

downloadhelper - tko ima potrebu skinuti video sa youtube-a ili drugih stranica sa flash videom

tab mix plus - dodatna funkcionalnost pri baratanju sa tabovima, ima hrpu mogucnosti, preporuka definitivno

foxtab - fora gadget za one koji imaju uvijek puno tabova otvoreno, trodimenzionalni prikaz sadrzaja tabova, kao na Visti

cooliris - definitivno jako lijepi i spektakularni preglednik slika sa podrzanih stranica (google slike, deviantart i jos hrpa istih....)

Please Prijava to join the conversation.

Više
14 godina 11 mjeseci ago #35825 od Mr.Ti
Sljedeca stvar koju mogu preporuciti, je nabavka usb sticka od recimo 1 Gb i poceti se upoznavati s ovime:

Portable Apps

Znaci na stick instalirate odabranu verziju i onda mozete dodavati aplikacije sa njihovog popisa po zelji, stvar radi jako lijepo, a aplikacija ima za pokriti puno podrucja, cijel Open Office, multimedijalni preglednici (slike, muzika, video), obrada slika (GIMP), rad sa pdf-om, razne mini igre, firefox, thunderbird, fillezila, i jos ih ima dosta...

TIP: kada jednom instalirate neku od aplikacija, iz programms foldera na sticku mozete iskopirati na racunalo folder sa aplikacijom koju zelite i ona radi i bez ostatka portable apps aplikacije, jednostavno pokretanjem .exe od iste.

Buduci da ja imam vecinu instaliranu, ukoliko netko zeli, mogu po zelji pojedine zipati i upoloadati negdje, naravno ne recimo thunderbird jer su unutra moje postavke maila :) , a neda mi ih se bristi prije :)

Please Prijava to join the conversation.

Više
14 godina 11 mjeseci ago #35826 od Mr.Ti
Danas mozete dobiti jos jedan savjet:

U firmi vas muce blokade i filteri na serverima i slicnom?

A bas biste zeljeli procitati nesto na nekoj stranici koja sadrzi rijec koja je blokirana na filteru?

E, pa ukoliko informaticki odjel vase firme nije izuzetno zajeban i vjest mozete pokusati sljedece:

URL stranice na koju ne mozete pokusate ubaciti u Hide My Ass i pogledajte da li radi!!!

Please Prijava to join the conversation.

Više
14 godina 11 mjeseci ago #35831 od elessar1977
Hmmm da.... MrTi je sve to provjerio... pogotovo dio o opakom bad ass informatičkom odjelu unutar firme :D

Please Prijava to join the conversation.

Više
14 godina 11 mjeseci ago #35837 od razor
Hvala mrti, iako nema previse odogora na ovo, vjerujem da je VRLO korisno!
Mogao si to staviti i kao njews za sajt sto se mene tice.

Please Prijava to join the conversation.

Više
14 godina 11 mjeseci ago #35842 od jetrica1

Mr_Ti napisao: Danas mozete dobiti jos jedan savjet:

U firmi vas muce blokade i filteri na serverima i slicnom?

A bas biste zeljeli procitati nesto na nekoj stranici koja sadrzi rijec koja je blokirana na filteru?

E, pa ukoliko informaticki odjel vase firme nije izuzetno zajeban i vjest mozete pokusati sljedece:

URL stranice na koju ne mozete pokusate ubaciti u Hide My Ass i pogledajte da li radi!!!


Izgleda da je informatički odjel moje firme zajeban :-)

He who does not hope to win has already lost

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.412 sekundi
Pokreće Kunena Forum