Skip to main content

Trebam pomoc!!!

  • smrad06
  • Topic Author
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
14 godina 9 mjeseci ago #36754 od smrad06
Trebam pomoc!!! was created by smrad06
trebao bi kupit novu maticnu, grafulju, procesor i jos 2 gige rama pa me zanima jel ima neko ko se kuži u to da mi da par savjeta kak to dobro ukomponirat i da ispadne oko soma eura sve skupa.

Please Prijava to join the conversation.

Više
14 godina 9 mjeseci ago #36755 od Mr.Ti
Replied by Mr.Ti on topic Trebam pomoc!!!
1000E??? za to ide podosta, daj malo, ako se ti ista kuzis, preciziraj, jel bi intel platformu ili AMD, a ako intel, jel noviju i7 ili sad vec stariju s.775. (i7 ti povlaci DDR3...) i daj reci sto bi upgrade-ao, sto bi ti ostalo od starih komponenti, napajanje, monitor, kuciste, jer neke stvari ovise i o tome...

Please Prijava to join the conversation.

  • smrad06
  • Topic Author
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
14 godina 9 mjeseci ago #36761 od smrad06
Replied by smrad06 on topic Trebam pomoc!!!
ostavio bi si kučište, napajnje, monitor, hard i to je to oprilike i znači uzeo bi neki intelov procesor al neznam koji jer mi se čini da sam vidio da su i7 jebeno skupi. sad imam grafičku gforce 7600 gt pa bi i to moralo ić neš novije, možda radeon 4870. a za matičnu zbilja pojma nemam koja bi mi pasala uz sve te gluposti. i ostaju rami al to i nije neki problem. eto to bi ugl trebalo ispast do soma eura ili po mogućnosti i manje.

Please Prijava to join the conversation.

Više
14 godina 9 mjeseci ago #36762 od Mr.Ti
Replied by Mr.Ti on topic Trebam pomoc!!!

smrad06 napisao: ostavio bi si kučište, napajnje, monitor, hard i to je to oprilike i znači uzeo bi neki intelov procesor al neznam koji jer mi se čini da sam vidio da su i7 jebeno skupi. sad imam grafičku gforce 7600 gt pa bi i to moralo ić neš novije, možda radeon 4870. a za matičnu zbilja pojma nemam koja bi mi pasala uz sve te gluposti. i ostaju rami al to i nije neki problem. eto to bi ugl trebalo ispast do soma eura ili po mogućnosti i manje.


O kucistu i napajanju koje sad imas ti takoder ovisi i moguci izbor komponenti, za novije procesore i graficke gledaj da imas napajanje 450w navise, i to dobro brand name napajanje, a o velicini kucista ti ovisi i graficka, ove novije zvijeri su podugacke, pa ako imas neko omanje kuciste, pa nek su ti jos hardovi u visini graficke evo problema, a i ovisi kakav ti je propuh u kucistu, jer se sve to dosta grije.

O monitoru t rezoluciji ti takoder ovisi i izbor graficke: ako si na jos nekom CRT-u, 1024*768, nema ti smisla neku uber graficku uzimat, jer i neka slaboja moze sve aktualne naslove vrtiti na max detaljima na majnjim rezolucijama, ali ajmo nesto slozit, u recimo vec malo visem segmentu...

ploca: recimo neka ASUS-ica, p45, gledaj p5q-pro ili p5q-e

procesor: intel e8400/8500/8600 ili q9400/q9550, ovisi jel hoces quada ili dualca i koliko para hoces dati. Sto se tice performansi, svi ce biti dovoljni, cak vrlo vjerojatno i overkill
Preporucio bi ti i da uzmes i neki aftermarket hladnjak za procesor, trenutno vidim da hvale OCZ Gladiator Max-a, ili za vise novaca SCYTHE NInju ili SCYTHE Mugen-a

RAM: dosta ti bi bilo i da uzmes 2x2 Gb Kingmaxa 800, ali mozes ici i na neki G.Skill 2x2 na 1000 ili 1066 ako hoces, ili neki Mushkin 2x2

Graficka: recimo malo jace, ne i najjace: NVidia gtx 275, mislim da su skoro svi modeli referntnog dizajna, znaci gledas koji ti proizodac/trgovac daje vecu garanciju/bolju cijenu. ATI mislim da trenutno ima malo bolje perfomanse po cijeni, ali griju se, znaci malo vjestine i zezanja da ih natjeras da rade kako treba

Kako sam gledao cijena ovoga ti bi bila recimo 5000 - 5500 kn, ovisi gdje kupujes

Please Prijava to join the conversation.

  • smrad06
  • Topic Author
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
14 godina 9 mjeseci ago #36764 od smrad06
Replied by smrad06 on topic Trebam pomoc!!!
vidiš imaš ti ipravo što se tiče kučišta, imam ono skroz malo tak da će vjerojatno i to trebat uzet, monitor imam neki samsung lcd 19 incha. a što se hlađenja tiče mislim da bi mi to trebalo bit ok jer mi je komp tak i tak stalno otvoren i klimica puše u njega da mu ne bude vruće :lol: fala puno mrti puno si mi pomogel, imaš neki mukte booze.

Please Prijava to join the conversation.

Više
14 godina 9 mjeseci ago #36766 od Mr.Ti
Replied by Mr.Ti on topic Trebam pomoc!!!

smrad06 napisao: monitor imam neki samsung lcd 19 incha


ovisno o rezoluciji istog mozda bi ti bila dovoljna i gtx260 216sp

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.440 sekundi
Pokreće Kunena Forum