Skip to main content

Struja

Više
14 godina 9 mjeseci ago #36778 od razor
Struja was created by razor
Cisto iz znatizelje krenuo na ibej pogledat kako stoje sa solarnim celijama. Nakon kraceg kopanjanaletio na ovo: cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 3DWatching
Reko super, kupit par takvih pa se malo igrat sa lemilicom i moglo bi se napravit svasta ala punjac struje za mobitel ils ta ja znam....pribit na autic na daljinski i smanjit mu potrosnju baterija itd....nebitno...lemi mi se :D

Anyway, nekako sam uspio promasit specifikacije celije koje su preko pol ekrana, pa sam prodavacu poslao upit, koliko wata pici ta celija.
I kaze on meni: 1.75W na sat.
I sve 5 dok nisam vidio specifikacije...

Cell Specifications:
Average Power (Watts): 1.75 Wp
Average Current (Amps): 3.5 Imax
Average Voltage (Volts): 0.5 Vmax
Thickness 200 μm = 0.2 mm
Exact dimension: 3 1/4 inches x 6 inches, or 80 mm by 150 mm
Weight: Just above 6 grams, or 0.2 oz.


Ak se ja iceg tocno sjecam iz Ruđera, Watt je kolicina energije u jedinici vremena a racuna se amperaza * voltaza, sto bi u ovom slucaju reklo: 3.5*0.5, sto je 1.75, al ak meni nije sve izhlapilo iz glave, to bi trebalo bit po sekundi...ne na sat....il sam ja fakat sve zaboravio....

Jopke, help!

Please Prijava to join the conversation.

Više
14 godina 9 mjeseci ago #36786 od ne0
Replied by ne0 on topic Struja
Mislim da je po satu :scratch: al nebitno za test kupi par plocica i vidit ces!
Ako ces se upustat u bilo kakve avanture vezano uz ovu temu molim te da pises tu na forumu kako ide jer ta solarija i mene zanima :thumleft:

Please Prijava to join the conversation.

Više
14 godina 9 mjeseci ago #36791 od razor
Replied by razor on topic Struja
Uzo bi par komada za test odmah da nije postarina tak skupa.
Mislim kupit cu sigurno, sam ne odmah i ne prije nego skuzim brojke.

Please Prijava to join the conversation.

Više
14 godina 9 mjeseci ago #36795 od jopke
Replied by jopke on topic Struja
Wat je Džul po sekundi.

tu piše za snagu 1.75 Wp......ovaj p nemam pojma što bi trebalo značiti:)
1.75W na sat takodjer nemam pojma što bi trebalo značiti prvi put čujem za tako nešto:) malo jača besmislica :lol:

enivej logično je da je snaga 1.75W jer je i to malo tako da računaj da ti treba nekoliko takvih samo da bi malu žaruljicu potjeralo:)

Ak ćeš naručivati zemi i meni jednu onako iz zajebancije:)



Rest your trigger on my finger...

Please Prijava to join the conversation.

Više
14 godina 9 mjeseci ago #36802 od Mr.Ti
Replied by Mr.Ti on topic Struja
Kad vec pisete o tome, a ja slucajno naletio stavljam link:

www.dealextreme.com/products.dx/ ... arch.solar

kineska roba, tak da nemam pojma jel sto valja i kakve su specifikacije, mogu samo reci da sam do sada 2x narucivao od tamo i da mi je stiglo, je da je jednom malo duze trebalo, ali sto sad :)

Please Prijava to join the conversation.

Više
14 godina 9 mjeseci ago #36806 od razor
Replied by razor on topic Struja

Jopke napisao: Wat je Džul po sekundi.

tu piše za snagu 1.75 Wp......ovaj p nemam pojma što bi trebalo značiti:)
1.75W na sat takodjer nemam pojma što bi trebalo značiti prvi put čujem za tako nešto:) malo jača besmislica :lol:

enivej logično je da je snaga 1.75W jer je i to malo tako da računaj da ti treba nekoliko takvih samo da bi malu žaruljicu potjeralo:)

Ak ćeš naručivati zemi i meni jednu onako iz zajebancije:)


Hm, da...pomjesho ja wate, đule i ko zna sto sve nisam.
Kako god, potvrdio si ono bitno.

Nego, da se bacim na prakticni zadatak, jel ima ko pokraj sebe punajc za mobitel pa da pogleda sto pise na njemu, sa koliko volti i ampera puni bateriju. Cisto da znam koliko ovakvih bi trebo kupit i spojit u seriju/paralelu da postignem zeljeni ucinak.

E da i mrti, super link, posto su "free shipping" definitivno cu uzet pa rkomada prvo od tuda cisto malo za igranje.

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.512 sekundi
Pokreće Kunena Forum