Skip to main content

Mišeki (PC compatible mouse za nerdove)

Više
11 godina 6 mjeseci ago #49035 od mrgud
ja ga imam vec pa skoro godinu dana i zadovoljan sam skroz sa tim g400

mess with the best, die like the rest

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 6 mjeseci ago #49045 od Devilthorn
G400 je solidan miš, ali nemjerljiv s G500, barem kad su u pitanju FPS igre, za WoW i slične ne znam jer neigram. Razerovi miševi mi djeluju kao igračke u usporedbi s G500 i G9, ali to je stvar ruke i ukusa.
Evo ti link pa ako ti cijena (386,10 kn) odgovara...
www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=101503205

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 6 mjeseci ago #49050 od jopke
MX 518 (G400) ima specifican dizajn (meni osobno nikako ne odgovara).
Ddefinitivno isprobaj kod nekoga prije nego kupis.



Rest your trigger on my finger...

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 6 mjeseci ago #49053 od Mr.Ti
Kao sto sam napisao, zadnjih par dana sam procitao hrpu reviewa, uspordbi i topica ovaj mis vs. ovaj mis, uglavnom se svi slazu, od nama dostupnih miseva da su tu negdje:

intelli 1.1 ili 3.0 od microsofta
razer deathadder 3.5G
logitech G400

u jaaaaaako malo usporedbi sam vidio da netko stavlja 500 ispred 400, a od ova 3 svi kazu da si ljudi odaberu prema obliku, nacinu drzanja i osobnim sklonostima

za steelseries sam nasao da se dosta ljudi zali da su srozali kvalitetu strasno, i razer zna fushati tu i tamo (zato nisam uzeo black widow tipkovnicu nego steelseries 7G)

daleko od toga da i logitech ne fusha (G9 koji jos sad do navecer imam DEFINITIVNO ne vrijedi kolko kosta, ako koga zanima mogu i napisati zasto)





Bolthrower napisao: G400 je solidan miš, ali nemjerljiv s G500, barem kad su u pitanju FPS igre, za WoW i slične ne znam jer neigram. Razerovi miševi mi djeluju kao igračke u usporedbi s G500 i G9, ali to je stvar ruke i ukusa.
Evo ti link pa ako ti cijena (386,10 kn) odgovara...
www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=101503205

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 6 mjeseci ago #49059 od skalca_man
Imao sam hrpu miševa, razor, logitech, i na kraju pristao na intelli mouse explorer 3.0 od microsofta, ovo mi je več treči ;)

Poslje puno promjenjenih miševa i podloga (func, icemat,qpad,dkt , od plastike, stakla, textila) skužio sam, da nema uopšte najboljeg miša i podloge ima samo najbolji koji vama odgova od stila igre, za wot bi mi odgovarala podloga koja super klici i malo manji miš ala mx300 kad je večji sensitiviti da možeš se okretat bez da mičeš cijelu ruku, nego sve radiš sa zapestjem(neznam kako se pravilno kaže na hrvatkom :) ).

textil i večji miševi su za manje manji sensitiviti i preciznost ala counter strike.

Možda malo off topic, ali znate kako se gasi acceleration na mišu, i šta to radi. Skoro 99% "pro" gamera ima to ugašeno. To znači da, nema veze kako brzo trznete sa mišem, on če mači nišan za toliko koliko ste makli miša, sa acceleration pa put nije linearan. Nego ako brzo maknete miš recimo za 10 cm on če napraviti u igri 360stupnjeva ali ako ga mičete sporo 10cm on če napraviti samo 45%. Kada ste pod stresom i u bitci 1na1 vi ne želite imati toga.
Neznam baš dobro objasniti ovako na pismenom, ali ako možda neko to nezna i zanima ga nek mi se javi u wotu ili na raidu.

poz...

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 6 mjeseci ago #49062 od Devilthorn
Pa dobro, u svakom slučaju izbor miša je stvar osobnog ukusa, odnosno osjećaja u igri. Imam frenda koji radi u pc shopu i dosta puta mi je dao da isprobam miševe koje ima u ponudi, tako da ovo što sam dolje napisao je moje subjektivno mišljenje. Uglavnom isprobao sam dosta toga i meni osobno najviše odgovara kombinacija G500 (sa svim težim utezima) na podlozi Razer Vespula (Control strana). Imam komad šape, pa mi zato ne odgovaraju manji i lagani miševi. Kad igram neki FPS tipa CrossFire (igra slična Counter Strikeu) onda igram na 5700 dpi, dok u WoT-u igram s 3600 dpi. Možda će netko reći da igram na previsokim dpi postavkama, ali ne volim veslanje i mahanje preko podloge i navikao sam raditi kratke pokrete rukom (Vespula je inače veličine A4 formata). Razlika između G400 i G500 je u potpuno drukčijem senzoru, gripu i težini, što pridonosi potpuno drukčijem doživljaju za vrijeme igre. Oba su miša odlična, samo je stvar na koji se čovjek navikne (zbog toga postoje zaljubljenici u jedan i u drugi).
Kao što sam već rekao, izbor miša je individualna stvar i kad se sve zbroji i oduzme, to je subjektivan doživljaj igrača u igri.
Možda ti ovo pomogne:
www.bug.hr/forum/topic/periferija/savjet...skog-misa/27592.aspx
A ako ne to, onda ćeš ovdje sigurno naći nešto za sebe:
www.hongkiat.com/blog/unusual-computer-m...-havent-seen-before/ :lol:

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.372 sekundi
Pokreće Kunena Forum