Skip to main content

DevilTech - High Performance Systems _

Više
11 godina 6 mjeseci ago #49042 od Mr.Ti
ovo o nadogradnji je istina, ali samo djelomicno. Danas ovi papci jako cesto izbacuju novi slot, standard ili sto vec, tak da jako brzo i na stolnom racunalu izgubis mogucnost nadogradnje. Ostane ti par iskoristivih dijelova.

A sto se tice ovoga da dobijes manje, slozio sam na ovom devil techu ovaj lap i izasla cijena 1530E.

Otisao u jedan nas jeftiniji shop, i slozio slicnu stolnu konfiguraciju, sa malo kvalitetnijim dijelovima, i5 proc, 8 gb rama corsair, saphire 7970 grafickaGigabyte z77 ploca, ssd+hdd, xfx napajanje, coolermaster kuciste, logi tipkovnica i mis, genius zvucnici, 24" samsung vulgaris LCD i dosao na 10.900 kn :/ .

Znaci konfiguracija jaaaako slica ovom laptopu, samo veci LCD, i naravno razlika u cijeni DE / HR

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 6 mjeseci ago #49043 od razor
Hm neznam mozda su se cijene priblizile jedne drugima...iako volio bi vidjet kolko kosta desktop sa identicnim djelovima (pa cak prilagoditi i velicinu i kvalitetu monitora)

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 6 mjeseci ago #49044 od Devilthorn
Pa u usporedbi s ASUS G75 koji je cca 2000 eura, ovo je itekako isplatljivo.
Da razore, postoje gamerski laptopi, ali su kao što vidiš bezobrazno skupi ;) Asus je recimo razvio liniju gamerskih laptopa pod brandom "ROG" - Republic of Gamers i u njih ugrađuje vrhunske komponente koje ničime ne zaostaju za desktop verzijama.
To što je cijena takvog paketa duplo skuplja od stolne inačice je već nešto drugo.
Kako bilo, gejmer koji puno putuje (taj sam), a može si ga priuštiti (taj već na žalost nisam) ima potpuno adekvatnu zamjenu za desktop. E sad, uz cijenu tu je i problem nadogradnje, ali naravno da se gušti plaćaju. I kabrioleti su skuplji od obične inačice istog automobila, a krov im nije vječan ;)
Ovo je moja kanta koju sam prije 3 godine platio 6.000,00 kn (naravno ne u Hrvatskoj)
samsung.de/de/Privatkunden/Mobil/Noteboo...?atab=specifications
Postiže u projeku jadnih 45 fps-a na WoT-u (mogao bi i više ali ne želim degradirati grafiku na nulu), no s obzirom da često nisam doma, osuđen sam na igranje preko njega :S

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 6 mjeseci ago #49048 od krojex
Ova firma koristi takozvano MXM sučelje za grafičke kartice s kojima je moguće nadogradit grafiku. Skoro je isto kao i PCI-ex. Ali problem je u tome sto ih koriste samo par proizvođača. Asus ih je koristio ali je odustao od koncepta, ali na srecu neki drugi su ga prihvatili. I na moje iznenađenje, kartice su sad vecinom 256 bit-ne. A ako pogledas npr . str www.notebookcheck.com vidjet cete da je recimo navedena kartica Radeon 7970 3 GB najjači dostupan model... Po meni prejebeno s obzirom da je cijeli laptop 1500 €.... Sad jos jedno pitanje. Da li je netko narucivao hardver izvana i kolika je carina i ostale glupe državne naplate za takvo nesto iz druge države??

Please Prijava to join the conversation.

Više
11 godina 6 mjeseci ago #49052 od Mr.Ti
kolk0 sam upoznat carinska stopa na informaticku opremu ti je 0, ali ti ne gine 25% PDV, sad ovisi da li mozes gore dobiti da ti odbiju mehrwertsteuer odmah prilikom kupnje? jer tesko, mislim nemoguce ti je da prode bez davanja drzavi, jedino ako po hrvatski poznajes nekoga u posti / carini, pa da "skrene" sa procesa obrade direktno tebi u ruke,

mozda da ga osobno dovezes preko grane kao osobnu prtljagu?

ali nemoj zaboraviti na pitanje rjesavanja nedajboze garancije? ipak se radi o 10 000kn...

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.319 sekundi
Pokreće Kunena Forum