Skip to main content

ok zvucna a da nije iznad 500kn

Više
17 godina 8 mjeseci ago #18754 od razor
Jel to cudo sorround ko Zalman i slicne? Jer kolko znam, glavni dobitak od svih tih slinih zvucnih kartica i slusalica je ustavri tocno lociranje zvuka. Ono..cujem i ja sa svojima od 40kn da mi netko dolazi. Al dal je na 1h ili na 3h to mi bas i nije jasno.

Please Prijava to join the conversation.

  • gnjida
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
17 godina 8 mjeseci ago #18755 od gnjida
Replied by gnjida on topic ok zvucna a da nije iznad 500kn

Razor napisao: Jel to cudo sorround ko Zalman i slicne? Jer kolko znam, glavni dobitak od svih tih slinih zvucnih kartica i slusalica je ustavri tocno lociranje zvuka. Ono..cujem i ja sa svojima od 40kn da mi netko dolazi. Al dal je na 1h ili na 3h to mi bas i nije jasno.

Dakle ovako....po onome što pričaju po meni neki od najboljih igrača AA....slušalice "OBAVEZNO" moraju biti STEREO.Nikako 5.1 ili 7.1. Nemoj me pitati zakaj,al ljudi su očito probali.I da....ja čujem točno smjer odakle enemy dolazi..da li je gore ili dolje..i koliko je otprilike udaljen.Na Urbanu recimo...u svakom trenutku znam točnu lokaciju enemya ako je u radijusu otprilike pedesetak metara.

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 8 mjeseci ago #18769 od blento
gle..ocigledno gnjida nisi shvatio ...

www.soundblaster.com/products/pr ... duct=14189

i

www.soundblaster.com/products/pr ... duct=14103


Vidis razliku u konetorima??
znaci..ako ukljuci Zalmanice u prvu karticu..vise nema gdje ukljuciti mikrofon...pa TS otpada...

Prva podrzava Eax 2.0 ili 3.0..vjerojatno ovaj prvi kao moja Audigy 1 kartica
..audigy 4 podrzava Eax 4.0 ....odnosno posto ima 7.1 sistem..moze kombinirati 8 zvucnika rasporedjenih u krug da dobije sto realisticnije mjesto izvora zvuka...

Gnjida kad si kupovao Audigy 2 karticu..jesi dobio onaj "front panel"?..ak da...onda je zbog toga razlika...

E sad...koliko svacam..prije si imao Sound Blaster Live?..razlog zasto ne vidis bash nikakvu razliku u kvaliteti zvuka je sto imas sranje slusalice (odnosno zvucnike) ...mozda ti puno izgleda 300 kuna...al kad za dobre zvucnike moras izdvojiti do nekoliko tisuca kuna...onosno za profesionalne i nekoliko tisuca eura....onda tih 300 kuna izgleda smijesno...Da se ne rascistimo..i popularne Zalmanice su sranje u odnosu na te skuplje...
Probaj prikljuciti zvucnu na liniju..i malo bolju liniju...i tu se se vidi razlika....ako jos znas nastimavati efekte (govorim sad o neripanoj glazbi)...da vidis kako se uocava razlika...
Osobno ne koristim orginalne nego "KX drivere" ..koji imaju daleko vise opcija od orginala...te su manje bugoviti...

Jos nesto..Audigy kartica je napravljena kako za igre...tako i za "kucni glazbeni studio" za malo para....
Ako samo igras AA..i poslusas koji mp3...tebi i ne treba nista vise od Live-ice ...no oni koji nemaju para za skupe zvucne..a zele snimati glazbu u svojoj sobi..i jos se poigrati.....najbolji izbor je Audigy.....sto je novija verzija..to ima vise slobodne "itram" memorije..odnosno moze vise efekata procesuirati...sa sto nizom latencijom....te je moguce sto vise kanala snimati istodobno....

Sto se tice slusalica....nije tocno da je stereo bolji od 4 zvucnika..ili 6 zvucnika itd...

Kad imas stereo...i izvor zvuka ti se nalazi direktno ispred ili iza tebe...tada oba zvucnika salju 100 % signala....tako da u toj situaciji ti ne znas gdje je izvor.......sto se izvor pomice na lijevo ili desno...tako se i omjer mjenja...tako da kad se nalazi tebi na 3 ili 9 sati...radi ti samo lijevi ili desni...
ali da bi mogao tocno precizirati kad se nalazi izmedju tih vrijednosti...ti za vrijeme dok cujes zvuk moras okretati glavu lijevo (odnosno mis) da bi vidio tocnu poziciju...jel tako?...a dok to radis..mozes biti ubijen...

E sa sistemom 4 i vise zvucnika..slucaj nije takav...jer kombinacijom tih zvucnika ti dobijes precizniju tocku kad se nalazi u tim djelovima...
Najidealnije bi bilo imati sto vise manjih zvucnika poslaganih u krug..i udaljenih od glave ...tako da uho samo kao i u stvarnom svijetu..odredi odakle dolazi izvor...

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 8 mjeseci ago #18770 od blento
da...sto se tice jos jedne stvari....to da cujes da ti zvuk dolazi od gore il od dolje...ili tebi u ravnini...hmm....to fizicki nije moguce...jer to je opet kombinacija dva zvucnika..i moras dizati i spustati pogled da bi opet locirao tocan izvor....a vec prema nekom iskustvu mozes znati gdje se nalazi...

Da te netko baci u neko novo okruzenje onda bi vidio tocno na sto mislim...ovako mozda neces biti objektivan


Da..jos jedno pitanje...jel ti kod tih stereo zvucnika koristis CISTI stereo..ili neki kombinaciju surrounda?...

Please Prijava to join the conversation.

  • ica
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
17 godina 8 mjeseci ago #18771 od ica
Replied by ica on topic ok zvucna a da nije iznad 500kn
Čisto da shvatite da ne serem kvake, doma mi je prošlo opreme od BOSE studijskih slušalica cca. 3800 kn pa do zalmanica, plantronicsa, terrateca, turtle beacha, a od kartica sam testirao i koristio SBlive5.1, Audigy4 i neke Terratec modele. Uz sve navedeno se doma bavim obradom zvuka (kućni digitalni studio sa Yamaha/Technics poluprofi opremom) a i školovani sam gitarist, dakle recimo da znam što pričam.

Za igranje koristim Audigy4 i Sharkoon Cosmic 5.1 slušalice, a dugo sam bio na SBlive5.1 i BOSE studijskim slušalicama.

Poanta je da je realizacija 5.1 prostornog zvuka u AA loša (sa ili bez EAX-a) i zato se kvalitetan stereo sa surround emulacijom približava kvalitetnoj 5.1 opremi, pogotovo ako koristite plantronicsa ili slične koji zaista daju puno za novce. Dakle, nemojte pljuvati po Gnjidi jer iako nema jebačku tehno pozadinu u ovoj problematici, korektno vam je prenio ono bitno - dobra stereo oprema nije puno lošija od dobre 5.1 opreme u AA.

Mogao bi o ovome danima ali radije uz pivu nego da mi prsti otegnu papke od tipkanja :D

Please Prijava to join the conversation.

  • blackhawk
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
17 godina 8 mjeseci ago #18774 od blackhawk
Replied by blackhawk on topic ok zvucna a da nije iznad 500kn

GnJIDa napisao: Dakle ovako....po onome što pričaju po meni neki od najboljih igrača AA....slušalice "OBAVEZNO" moraju biti STEREO.



Ma jesi ga bre VIDEO...ne ja sam STEREO :lol: :lol: :lol:

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.702 sekundi
Pokreće Kunena Forum