Skip to main content

ok zvucna a da nije iznad 500kn

Više
17 godina 8 mjeseci ago #18777 od blento

Ica napisao: Za igranje koristim Audigy4 i Sharkoon Cosmic 5.1 slušalice, a dugo sam bio na SBlive5.1 i BOSE studijskim slušalicama.


Eh..prvo..nitko nije pljuvao po gnjidi... :lol:
ajmo dalje...

e te slusalice rabim i ja...te Audigy 1....(malo je sjebana..frendica ukljucila direkt u struju kabal koji je isao zvucne pa trebao ici do gitarskih efekata..(sva sreca sto sam efekte maknuo)..te su se neke stvari malo sprzile...al jos radi.....sad nemam vise ulaz za mikrofon...

Nego...koristis li orginalne drivere ili KX drivere?...
I da..pitanje..kolika ti je razlika izmedju SB live-ice i Audigy 4?

Sto se tice BOSE slusalica...imao sam prije nekog vremena kod frenda malo poslusati glazbu na njih..i moram rec...JEBENOOO.. :) ..

Ica napisao: Poanta je da je realizacija 5.1 prostornog zvuka u AA loša (sa ili bez EAX-a) i zato se kvalitetan stereo sa surround emulacijom približava kvalitetnoj 5.1 opremi, pogotovo ako koristite plantronicsa ili slične koji zaista daju puno za novce. Dakle, nemojte pljuvati po Gnjidi jer iako nema jebačku tehno pozadinu u ovoj problematici, korektno vam je prenio ono bitno - dobra stereo oprema nije puno lošija od dobre 5.1 opreme u AA.

Mogao bi o ovome danima ali radije uz pivu nego da mi prsti otegnu papke od tipkanja :D


ma sve to stoji...samo sam htio napomenuti da niti sa 5.1 zvucnim sistemom i eaxom..nikad ne mozes odrediti tocno gdje se nesto nalazi...vec je sve otprilike...a kamoli sa "obicnim" stereom bez softwerske emulacije...

Jednostavno se ne moze odrediti tocan polozaj izvora zvuka..bez "trazenja" izvora...


Nego jedno offtopic pitanje....jesi kad koristio SB live i audigy za kucni studio?....ja sa elektricnom gitarom nikako nisam uspijevao dobiti bogati zvuk...vec neko sranje kao iz 80-tih...

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 8 mjeseci ago #18781 od stagger_lee
aaaaaaaaaa boli me glavaaaaaa!!!

PUSH THE BUTTON!!!

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 8 mjeseci ago #18783 od pisko

stagger_lee napisao: aaaaaaaaaa boli me glavaaaaaa!!!


reci ti njima stegy :D pocni ti malo o c++ da i njih pocne bolit glava :D :D

[img
<br>

Please Prijava to join the conversation.

  • flat
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
17 godina 8 mjeseci ago #18785 od flat
Replied by flat on topic ok zvucna a da nije iznad 500kn
ja imam neke shugave sony-evke infracrvene...i jeftine su bile..(btw,to mi je pila "posudio"..kod mene su vec skoro godinu dana^^
ali,pssssssssssst--on to ne smije znat :lol:

ali da skratim pricu, i s njima sasvim dobro cujem..tak da nisam za neke skupe investicije sto se tice njih(ali i zvucnih) jer platis troduplo da bi dobio mozda 20% vece performanse...oprostite ali za mene je to nonsens :oops: :oops:

Please Prijava to join the conversation.

  • ica
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
17 godina 8 mjeseci ago #18802 od ica
Replied by ica on topic ok zvucna a da nije iznad 500kn

Blento napisao: Nego...koristis li orginalne drivere ili KX drivere?...

Originalne za Audigy4. Prvi put &#269;ujem za KX.

Blento napisao: I da..pitanje..kolika ti je razlika izmedju SB live-ice i Audigy 4?

Što se same kvalitete zvuka ti&#269;e, u uvjetima u kojima ve&#263;ina slušamo (ni blizu gluhoj komori) razlike od par dB se jednostavno ne mogu &#269;uti a cijela pri&#269;a ne ovisi toliko o kartici koliko o ure&#273;ajima za reprodukciju (poja&#269;ala, zvu&#269;nici/slušalice).
Što se zvuka u AA ti&#269;e, do izražaja dolazi snaga EMU mrcine od procesora na Audigy4. Recimo prije sa SBlive bi mi se znao u žestokim okršajima pojaviti lag zbog zvuka jer SB i procesor nisu stigli reproducirati sve zvukove, sa Audigy4 toga više nema. Dakle, za igre je Audigy4 puno bolja, pogotovo ako uklju&#269;iš EAX.

Blento napisao: Jednostavno se ne moze odrediti tocan polozaj izvora zvuka..bez "trazenja" izvora...

E to je itekako to&#269;no. 5.1 je mrvicu bolji u pozicioniranju zvuka naprijed-nazad, a o vertikali (ispod/iznad) nema uop&#263;e govora - niti jedan zvu&#269;ni sustav ne može ti pomo&#263;i locirati po vertikali jer sama igra to ne podržava a ni tehnologija to još ne omogu&#263;uje. Ipak, dobar stereo sustav sa surround emulacijom i izvrsne slušalice (da, i plantronics su jako dobre) ti omogu&#263;uju da &#269;uješ zvukove koji bi ti ina&#269;e promakli a precizno pozicioniranje je &#269;esto više rezultat iskustva i poznavanja mape nego rada uha i mozga tj. &#269;uješ ugrubo da je lijevo a to da li je lijevo u prvoj sobi ili hodniku skontaš sam.

Blento napisao: Nego jedno offtopic pitanje....jesi kad koristio SB live i audigy za kucni studio?....ja sa elektricnom gitarom nikako nisam uspijevao dobiti bogati zvuk...vec neko sranje kao iz 80-tih...

Jesam iako ne previše jer sam uvijek imao Yamaha kartice (SW60XG, kasnije SW1000XG) koje su imale ugra&#273;ene puno osjetljivije ulaze i mo&#263;ne DSP procesore za peglanje zvuka u realnom vremenu. Soundblastere sam uglavnom koristio za &#269;isti hard-disc recording obra&#273;enog signala i tu i tamo snimanje gitarskih dionica Stratocastera preko efekt procesora i obje rade posao korektno, iako se sa BOSEom na glavi &#269;uje minimalna razlika u kvaliteti u korist Audigy4.
To tvoje sranje iz 80tih je rezultat neprilago&#273;enog signala ulazu koji koristiš, najvjerojatnije ono što šalješ na ulaz je prejako pa dolazi do distorzije. Smanji ja&#269;inu signala gitarskog poja&#269;ala ili procesora.

Ina&#269;e, po&#269;eo sam se polako rješavati te opreme jer se jednostavno ne stignem više baviti skladanjem i glazbom op&#263;enito, ova prokleta igra me je pretvorila u ovisnika 8O

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 8 mjeseci ago #18811 od nrg
Replied by nrg on topic ok zvucna a da nije iznad 500kn
mogu ja?

imam zalman 5.1 theatre6 slusalice i audigy2 zs 7.1 karticu.

i ukljucen eax u aa.

i to je to. isprobah sve kombinacije, no eax kombinacija je nenadmasna. neznam kakva su drugacija iskustva, no na ts sam se sto puta uvjerio kako cujem ekipu TOCNO od kuda dolazi dok drugi ne. poslije ide klasicno pitanje: ti si to cuo? slobodno mogu reci da je ta kombinacija sasvim odlicna, i hmm mozda ne preskupa.

jedino imam problema sa nekoliko mapa(village obavezno, csar vecinom), kad imam ukljucen PRVO ts pa onda startam mapu, semplovi mi se pomjesaju pa cujem raznorazne frekvencije ili loopanje jednog sempla(repetiranje, vrata, pucanj i slicno). neznam zbog cega, no rjesio sam to tako da jednostavno ugasim ts, startam igru pa se onda vratim na ts.

kaj se tice aud2 ili aud4. 4 je novija, no ipak je losija od 2. gledajmo to tako kao i graficke. isti chip, no smanjena frekva i slicno. tako i audigy4 ima losije karakteristike chipa nego audigy2zs. zato je i jeftiniji. naravno, cijena raste ako se uzima i prednji panel ili odvojeno pojacalo(externa kartica).

u svakom slucaju, u podosta igara, koje imaju mogucnost EAXa, recimo RedOrchestra, audigy kombinacija sa zalmanom zvuci fenomenalno, i daje vrlo priblizan ugodaj prostornosti i desavanja radnje u prostoru.

volio bi isprobati plantronics sluske, majestic il dynamic, il morti best of x-tatic...ono 4 zvucnika..ukljuceni wooferi..wow..volio bi to poslusat. jer zalmanice kolio god su dobre( ergonomija>ne boli glava niti usi, zvuk>odlican i glasan), ipak im fali jedan segment. to je bas. i to im je u svim testovima jedini minus. nekako nedostatak basa. nemojte misliti da ne buce i ne cujes explozije ili duboke tonove, no nekako bi moglo i jace i bolje. no, zapravo mi nije ni jasno kako u sluske staviti woofer, jer je bas ionako rezultat prostornosti i dobrog citaj velikog drivera, kojeg je jednostavno fizicki nemoguce smjestiti u slusalicu..osim ako nije ruske tehnike i nema 50 kg, jer imas dve satelitske antene na usima :) :) :)

zato mi se i ova fora sa plantom cini nekako marketinski trik, no volio bi ih cuti. i prst gore za zalman. rade vec dve godine bez ikakvog zamora.

i apropo prostornosti. fakat cujem odlicno zvukove u aa. frendovi koji su igrali kod mene ostali su zapanjeni sto cuju. mada, imam dojam da bolje cujem kad gledam nekog da igra kad sam mrtav. i cudim se kako ga nije cuo. no u igri, imam dojam da cujem zvuk kako treba, pa tako ne cujes neke zvukove kao sto ih nebi cuo u prirodi zbog polozaja usiju, dok kao mrtav, ipak rotiras kameru i slusas sa svih strana. cak me ponekad smeta onaj zvuk aviona ili buke pozadine jer je toliko prodoran kao da mi kroz glavu leti avion.

Rodeo poza <br>1.Povalis zenu na sve cetiri. <br>2.Udjes u nju odozada i cvrsto je ulovis za kosu. <br>3.Kazes joj da je ta poza tvojoj sekretarici najmilija. <br>4.Probas ostati na njoj sto duze.

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.500 sekundi
Pokreće Kunena Forum