Skip to main content

Moj komp :D

Više
15 godina 2 mjeseci ago #34001 od firefly
Replied by firefly on topic Moj komp :D

zwer napisao: evo kako to kod mene izgleda 24/7 i ne smanjujem mu voltazu vec dulje vrijeme ispod 1.5...

i istina je, s vremenom treba sve vise voltaze...


ne znam sto se voltaze tice, mislim da sam radio sa prvi revizijama Q6600 na manjem naponu i max koji sam uspio postici tada je bilo nekih 3800MHz (sto sam se na pocetku ovog topica pozvao) mada je bilo na manjem naponu, 1,475 ali na X38-DQ6 ploci, cemu toliki napon ne znam, ali da mu s vremenom treba veci napon oscilira od svih komponenti ne samo procesora. Naime foxconna kojeg sam imao C51 baziran na nF590SLI i AM2 je za overclock amd-a trazi sve veci napon, na kraju sam mislio odumire procesor al jebat ga druga mu godina, sve dok nisam vidio kako crvce tranzistori na ploci... imam negdje i slike mogu postat... isti cpu sa manjim naponom na drugoj ploci postigao isti overclock... znaci sve to zavisi od vise varijabli kome treba taj napon podizat, kakav je VRM, da li ima ostecenja ITD... intela sam imao oko 30tak raznih procesora, pa cak i QX serije prije nego su izasle u prodaju, koliko god istih procesora imao nijedan se nije clockao isto.. sto znaci da mozda da sutra kupim jos jedan E5200 necu nikad postici ovaj clock jer mozda ploca, mozda graficka, mozda ram, mozda napojna jednostavno ne rade kako treba......

Vas dva imate Q6600 koji je 65nm, malo drugacija arhitektura od 45nm. 45nm puno manje grije sto mu puno znaci jer radi temperature krenu odumirati (probije) jedan po jedan tranzistor te procesor pocne zajebavat, a mi kao korisnici dizat napon misleci da je do toga, na kraju kanta (jedno od objasnjenja)...

Srecom do sada koliko imam iza sebe overclockiranih masina koje rade vec godinama 24/7 nisam docekao takvo crkavanje procesora....

Sto ce tice masine od sluzavog, mislim da je overclock sasvim dobar (misli u sigurnosnim postavkama) ali vec ce nakon prvog mjeseca znati ako masina krene u throtle te mu zatreba napona ili pak BSOD mada cisto sumnjam da ce se takvo nesto desiti...

druže... život je bitka.. i nije za dušu meku... ostani uz mene i puni mi redenik... jer neprijatelj prelazi rijeku... neprijatelj prelazi rijeku......

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 2 mjeseci ago #34002 od halle
Replied by halle on topic Moj komp :D
mnogo teksta :lol:

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 2 mjeseci ago #34009 od zwer
Replied by zwer on topic Moj komp :D
@ FireFlY

ja to hladim vodom tak da do previsoke temp nije, na 3.85 GHz i sa 1.63V temp u idle-u je oko 35 stupnjeva, tj svaka jezgra zasebno oko 40... tako everest kaze...

ali ugl da, do VRM-ova je problem kod mene... jer ih ima samo 4... abit iX38 QuadGT ja imam... dok DQ6 ploce imaju po 12 VRM-ova... tak da je to veeelika razlika...

a sad imam u planu uzeti EP45 Extreme pa cemo vidjeti kolko preko 4GHz ide moj quad... i dali ce na kraju umrijeti... heh... a moda i nekog xeona nabavim i prije nego isprobam do kraja q6600....

mada taj moj quad, kod mene je vec vise od god dana, od prvog dana ga drzim da 3.5+ GHz i na voltazi vecoj od 1.5V i eto, jos radi... a i prije njega sam sve redom cpu-ove koje sam imao maltretirao sa voltazama...

umro mi je samo mobilni barton 2500+ (a i to sam imao peh pa nije bio clockabilna serija) nakon sto sam mu dao 2.0V sve ispod toga je radilo, ali kad je dobio 2.0 vise se nikad nije probudio... dok je obicni barton 2600+ kojeg sam imao prije njega radio i sa 2.2V bez ikakvih simptoma da mu je puno...

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 2 mjeseci ago #34012 od firefly
Replied by firefly on topic Moj komp :D

zwer napisao: @ FireFlY
ali ugl da, do VRM-ova je problem kod mene... jer ih ima samo 4... abit iX38 QuadGT ja imam... dok DQ6 ploce imaju po 12 VRM-ova... tak da je to veeelika razlika...


nemaju 12 fazni VRM nego Dual 6Phase... isto kao sto je sad asus napravio dual 8 phase....

sto se ploce tice preporucio bih tu ASUS P5Q Pro (imam oko 12 masina baziranih na toj ploci radi extra i dobro se clocka)

imam jednu kod sebe ako si blizu osijeka mozem ti je dat da probas sa njom kako se ponasa!

druže... život je bitka.. i nije za dušu meku... ostani uz mene i puni mi redenik... jer neprijatelj prelazi rijeku... neprijatelj prelazi rijeku......

Please Prijava to join the conversation.

  • faceremover
  • Posjetitelj
  • Posjetitelj
15 godina 2 mjeseci ago #34183 od faceremover
Replied by faceremover on topic Moj komp :D
onda da i ja stavim svoje sranje....

DESKTOP
***Gigabyte EP35-DS4
***Intel Core2Duo E7300 @ 2.66GHz
***Kingmax 4GB DDR2 @ 800MHz
***Shappire ATI Radeon HD 4850, 512MB DDR3
***250GB (8MB) + 500GB (32MB)
***CORSAIR CX 400W
***XP-sp3
i par slikica:
[img

[img

[img

[img


NOTEBOOK
ASUS M50Vn
***Intel Core2Duo P8600 @ 2.40GHz
***4GB DDR2 @ 800MHz
***nVidia GeForce 9650 GT, 1GB
***320 GB
***15,4" WSXGA+ (1680*1050)
***Vista Business 64-bit
i par slikica:

[img

[img

[img

[img

[img

[img

[img

[img

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 2 mjeseci ago #34184 od mele
Replied by mele on topic Moj komp :D
Prvo pitanje: cemu tri mobitela???
A drugo, STA SI RADIO MISU PA IMA ONAKVE RUPE??? 8O

Da Ozujsko Valja
I Tito Bi Ga Pio...

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 1.255 sekundi
Pokreće Kunena Forum