Skip to main content

Moj komp :D

Više
15 godina 2 mjeseci ago #33978 od [ctn]sluzavy_cro
Replied by [ctn]sluzavy_cro on topic Moj komp :D
eh jedva sam stigo ovo sloziti, isprika Mega Caru owerclockinga



a pila sada ovako zgledi

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 2 mjeseci ago #33980 od firefly
Replied by firefly on topic Moj komp :D

Mr_Ti napisao: I za 24/7 rad je ostao na 4 Ghz? :lol: Nego jel cpu-z dobro pokazuje napon, toliko ste mu dali za 4 GHz?



da 24/7 ce raditi tako, CPU-z pokazuje dobar napon, s tim da je naravno postavljen veci ali shodno da se radi o DS3 ploci koja ima DUAL 3 phase VRM Vdropp koji ima ploca je sasvim OK i cak sam iznenadjen jer samo 15min je trebalo da postigne taj takt... odradio sve testove, sluzavy se igra i sve radi OK.....

napon je dignut sa 1,225 na 1,575 ja mislim (nista strasno) sve dok je ohladjen, i s obzirom da je rok trajanja procesora 30godina, skratio sam ga na trecinu tako da ako procesor izdrzi 10god.. super.. mada mislim da ce i prije toga biti mijenjan! :)


Al najbitnije u svemu je da sluzavy nije tvrd orah, kako se hvalio da je uspio ne kupiti sve ipak je na kraju pokleknuo i pocastio se thermaltake-om i freezerom! :) :P

Odmah je sinoc dvije partije za redom bio prvi u Americas Army-u, AL PAZI ne COD nego u AMERICAS ARMY-u....

cestitke sluzavy.....

ko je slijedeci !??? :D

druže... život je bitka.. i nije za dušu meku... ostani uz mene i puni mi redenik... jer neprijatelj prelazi rijeku... neprijatelj prelazi rijeku......

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 2 mjeseci ago #33982 od Mr.Ti
Replied by Mr.Ti on topic Moj komp :D

FiReFlY napisao: napon je dignut sa 1,225 na 1,575 ja mislim (nista strasno) sve dok je ohladjen, i s obzirom da je rok trajanja procesora 30godina, skratio sam ga na trecinu tako da ako procesor izdrzi 10god.. super.. mada mislim da ce i prije toga biti mijenjan! :)


Jel je e5200 u 45nm procesu? Ako je, neznam jel si procitao, ali njih napon zna ubiti, bez obzira na temperaturu... s vremenom trazi sve veci i veci napon za odredeni takt, neznam koji su max napon spominjali da je "siguran"...

Evo, malo sam ja nakurio svojeg, i vidim da ima zanimljiv dodatak u izvjestaju Everesta, ove zadnje dvije stavke :) . Ovo ja nakon 20 min full loada sa 2 instance orthosa (affinity - jedan na 2 jezgre)

[img

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 2 mjeseci ago #33990 od firefly
Replied by firefly on topic Moj komp :D

Mr_Ti napisao: Jel je e5200 u 45nm procesu? Ako je, neznam jel si procitao, ali njih napon zna ubiti, bez obzira na temperaturu... s vremenom trazi sve veci i veci napon za odredeni takt, neznam koji su max napon spominjali da je "siguran"...


Da, i on je 45nm, napon od 0,3V mu ne smeta bas mnogo, sto se voltaze tice mislim da se radi o naponima iznad 1,7V, mada moj E8400 vec godinu i pol radi na 4,8 sa 1,6V, ne trazi veci napon stabilan je (vec godinu i pol)... E7200 takodje na 4,4GHz radi sa 1,55V vec nekih 8 mjeseci (kod prijatelja)... a i garancija je 3 godine na proc tako da ako mu sta bude... reklamacija.... mada i nakon tri godine za ovako jeftini procesor koji je par stotina kuna se isplati investirati u novi koji ce tada biti slicne serije (recimo neki quad na 22nm koji ce tada biti kao sada E5200 )


koji je kod tebe CPU, vidim da je Quad samo ne znam koji, Orthos pokazuje 333x6 dok vidim da je takt po everestu 2997 sto je 333x9 !? :wink:

druže... život je bitka.. i nije za dušu meku... ostani uz mene i puni mi redenik... jer neprijatelj prelazi rijeku... neprijatelj prelazi rijeku......

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 2 mjeseci ago #33991 od Mr.Ti
Replied by Mr.Ti on topic Moj komp :D
Q6600 je, orthos je povukao podatke iz idle-a, ukljuceni su eist i c1e :)

Na 333x9 je, stalno se nagovaram da se idem malo poigrat, ali neda mi se, lijen sam, i ovo mu je vjerojatno previse napona, al sto ces, a ovih 3,0 je za sada i vise nego dosta 8*)

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 2 mjeseci ago #33993 od zwer
Replied by zwer on topic Moj komp :D
evo kako to kod mene izgleda 24/7 i ne smanjujem mu voltazu vec dulje vrijeme ispod 1.5...

i istina je, s vremenom treba sve vise voltaze...

[img


temp ne prelazi 60 stupnjeva u full loadu...

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.506 sekundi
Pokreće Kunena Forum