Skip to main content

motoriii motoriii.... "LIGHT putopis"

Više
15 godina 1 mjesec ago #34559 od razor
Eh...svi nesto apeliraju ovo apeliraju ono. A sve sto trebamo je da se SVI pridrzavamo prometnih pravila koja smo valjda naucili u autoskoli, kao sto su ogranicenje brzine, gledanje mrtvog kuta, koristenje zmigavca i retrovizora te kolegijalnost u prometu.

Meni se desila jedna slicna stvar dok sa vozio svog malog marutija.

Vozim se po Jadranskom mostu prema gradu u skroz desnoj traci (3 trake u svakom smjeru). Onako mali guzvanac i moja traka nekako najsporija (kreni-stani situacija). U srednjoj traci me polagano sustize sleper i na sredini mosta odluci skrenuti u moju traku bez da pogleda tko mu je sa desne strane.
Odjednom vidim par tona lima i plastike kako krece na mene (bio sam odprilike na visini prve trenice kamijona). S jedne strane on, s druge strane tanka ograda i Sava! Trubim ko blesav i par centimetara od mene tip skuzi da sam tu i vrati se u srednju traku.
Niti sam mogao naprijed jer je ispred mene bio auto (ovaj se htio uguzit iza njega) niti sam mogao otici u rikverc zbog guzve. Vec sam se gledo kak plivam po Savi.

Zato, podrzavam kolegu Neja, pridrzavajte se prometnih pravila!

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 1 mjesec ago #34570 od ne0

Halle napisao: uh strasno kako se zacas desi nesreca...jel kolega pajo dobro vidim pivom se zaljecile rane...a motor jel popravljena steta...jel imo problema sa naplatom...

steta je totalna! sad ce se netko mozda cudit kako? pa motor ne zgleda tako lose? zar ne?

ali tako je to kod motora, recimo tank mu je cca 1000eura i auspuh mu je 1000eura to je vec 2000eura a di su spigani diskovi, vilice, prednja felga, puknuti fuzici, zadnja plastika strgana, prednja plastika strgana... a novi motor kosta 7500eura
Dalo bi se sve to zakrpat za cca 1000eura ali kad ide na osiguranje onda ide sve novo nema krpanja!


Problem nastaje sto su po policijskom zapisniku oboje krivi i sad ce bit natezanje na sudu!
Na golfu nema puno stete, novi retrovizor, guma, i taj branik poravnat i pofarbat! Frendu je cak palo na pamet da kaze frajeru ja ti placam popravak golfa i kaznu samo priznaj da si kriv da mu osiguranje popravi motor jer ako ce sve stavljat novo cifra ce bit anormna! Ali ne ide to tako,, osiguranje uvijek gleda ako ima i male osnove da ne plati oni nece platiti.

U policijskom zapisniku su zandari napisali da se on vozio po crti a ne u svojoj traci i to sve po tvrdnjama vozaca iz golfa koji je skrivio nesrecu! Sad idu na sud ja sam svjedok jer sam se vozio iza i sve gledo svojim ocima. Uglavnom ta prica od vozaca golfa odmah pada u vodu. Jer ako on tvrdi da se motorista vozio po crti znaci da ga je vidio i namjerno srusio sto se moze okarakterizirati kao pokusaj ubojstva tako da mislim da ce brzo odustati od tvrdnje da je vidio kako se motorista vozio po crti! Znaci da ce on samo misliti kako se on tako vozio a to je vec sasvim nesto drugacije!?!?!? zar ne? a ja sam tu kao svjedok da kazem da se motorista vozio u svojoj traci!


Na kraju kad pogledas nema tih novaca sto ti moze platit zdravlje. Tako da je najbitnije da nitkom nista nije bilo, pajo se malo natuko i zgrebo. Sva sreca imao je svu opremu tako da nije nista puklo. Motor ce se vec nekako popravit ma kako god zavrsilo sa sudom... samo kaj je sad u banani jer se nemre vozit a sezona pocinje. Najgora nocna mora za motoristu je da padne na pocetku sezone, ak vec mora najbolje na kraju sezone :P

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 1 mjesec ago #34571 od ne0

Echo napisao: Slazem se...opreza u prometu nikad dosta, ali bi ovim putem apelirao i na vozace motora(gle me ko neki zandar)....nemojte misliti da ako ste vozac motora i da imate pilu od 1000cc smijete obilaziti bez zmigavaca, voziti i pretjecati po sredini ceste, ili cak u voznoj traci, voziti izmedju kolona i gurati se ispred nekih na semaforima.. Vozite i vi po propisima, oprezno i svi cemo skupa biti sigurniji!!!
Kolegi cestitam na uspjesnom sletanju, nadam se da nije nista ozbiljno i zelim mu brz oporavak(njemu i njegovom ljubimcu)! A ovom u gnoju ce to biti lekcija za ubuduce!

HOAH!


Iz iskustva kojeg imam do sada sto se tice tih velkih motora a to je cca 35-40 000km svakom motoristi bih prepoprucio da uvijek BUDU PRVI NA SEMAFORU i da uvijek prestizu sporije od sebe!

Stavi se u polozaj motoriste da vozis motor od 1000kubika 200ks.a i 179kg bi se vozio iza neke golf 2 koju lik vozi na loz ulje i koja se u usporedbi s tobom na motoru vuce ko puz???? Ili recimo neka nabrijana seljacina sa naocalama, cigaretom na ustima, mobitelom na vlehima i TURBO FOLK da ti bubnjicu puknu u skupocijenom BMW.u na semaforu kojeg je BAJA platio 100 HILJADA EVRA uuuuu jebo TEEEEEE odmah me obara s nogu buhahaha
Stoji na semaforu ja dolazim na semafor on gas na crveno da slucajno ne bi stao ispred njega! ajd mi objasni cemu?

razmisli....
mislis da je brzi????


Ja stajem u traku do to je inace na slavonskoj aveniji kod metroa u jelkovcu znaci po dve trake su u oba smjera. Pali se zeleno BAJA krece, gume skripe, dimi mu se iz auta,, ja lagano u prvu i dolazim do njegovog prozora i tako nastavljam se vozit u prvoj brzini... podizem vizir i gledam u njega... on pusta gas, spusta prozor i kaze "nisam vidio na semaforu pricao sam na mobitel" buahahhahaha DA DA DA DA.....
Slatko sam mu se nasmijao al to nije mogao vidjeti jer sam imao kacigu ko i uvijek i derao se da bi bilo dobro da da malo gasa tom autu buhahah :mrgreen:
ja gas i negdje preko 150km/h ubacio u drugu pa nesto prije 200km/h ubacio u trecu a njega vise nikada nisam vidio!
Da samo znas koliko bahatih vozaca ima i koji bi se trkali misle da su brzi i sta ti ja znam... ili iz same napasti zato sto ti mozes proci kroz guzvu te ne pustaju i sl.

Kaj sad guzva 2km i ja s motorom bi trebao cekat u koloni?
ti bi cekao?

Imao sam par nezgodnih situacija i uvijek pristupao ljudski i kulturno! Odustao sam od takvog postupka jer nikamo ne vodi. Od toga da me je 07.g lik na semaforu s autom gurao.. pazi budale a ja na motoru! Bilo mu je krivo sto sam preteko cijelu kolinu i stao prvi na semafor. Isto neka seljacina u golf 3. Odem ga prijavit na policiju i policajac mi kaze da to nije prometna nezgoda nego je to on namjerno napravio i da bi trebao podici privatnu tuzbu da nadmirim stetu. I to bi se provlacilo po sudovima par godina i vjerovatno ne bi bilo nista od toga nego bi samo popusio lovu i jos morao sam sebi stetu nadoknadit. Znas sto mi je jos policajac rekao da mi se u takvim situacijama najvise isplati da premlatim kretena sjednem na motor i odem! Ja bi to i napravio da on nije zbrisao na crveno i skoro me zgazio,, debil!

A evo kakva su mi pravila voznje u autu! Gledam u retrovizore, gledam mrtvi kut, pazim da ne oduzmem drugima prednost ako su brzi i oni koji su brzi od mene pustam ih da me preteknu!!!!!! Nemam kopleks manje vrijednosti ako me netko pretekne....

da ne duljim jer se ce ovo pretvoriti u roman :)

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 1 mjesec ago #34573 od [ctn]sluzavy_cro
ček Neo nije da zajebavam al gle sad jednu opasku na tvoj nedavni post.

Ja se uključujem sa sporedne ceste, vidim lijevo na 200 m tip u golfu 2 kreće sa semafora. Ja u prvu kad odjednom meni u gepeku završi pila, a tip koji je gonio istu podere mi krov i haubu s onim nepotrebnim zipferschlusima na jakni. Dotrčim do njega, al ne vidim kroz vizir da mu nije do smijeha, lik iz golfa ubaci u drugu i zadimi ložom oblak dima da bježimo i ja i tip s vizirom što dalje s ceste da nas neko ne pokupi u uvjetima smanjene vidljivosti.

Eto samo mala izmjena scenarija vožnje od 150-200 km/h na malim razdaljinama od križanja :P

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 1 mjesec ago #34577 od ne0
ko je sad tu koga pokupio? golf 2 je oduzeo prednost motoristi i prosao kroz crveno ili se ovaj kreten sta vozi motor zaletio preko 150 i nije mogo stat?
pa onda u letu zavrsio na tvom autu?

Daleko od toga da motoristi ne divljaju po cesti i krse brdo zakona i skoro svi brze voze!!!!


Pa nist cudno za OS kak se tam voze ti vasi motoristi to je cudo jedno :) Idemo s biker festa ujutro oko 4h a jos padala kisa cesta skroz mokra, magla i 3promila alkohola a oni pice preko 200km/h po obilaznici a moras ih pratit jer neznas put...

ma motoristi rade sranja to je sigurno!!!!!!

Please Prijava to join the conversation.

Više
15 godina 1 mjesec ago #34580 od halle
rade i vozaci auta pogotovo mladi i bahatina cesti sigurno ne rade probleme stariji motoristi nego oni sa skterima iz peveca za 3000 kuna koji nikad nije sjeo za motor i tat mu kupi za neznam 15,16 rodendan skuter i sad on na cestu nit zna promet nit pravila niti zna vozit motor apsolutno nula al on je glavni...i mozda takvi judi onda stveraju predrasude o motoristima al stvarnim motoristima...

ok ja uvijek kad vidim da je neka pila na cesti sam sebi kazem valjda ju zna i vozit kad ju je kupio...ma koliko lud ili blesav bio...

da treba paznje i pozornosti u prometu od strane vozaca automobila i motora to je sigurno...

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.563 sekundi
Pokreće Kunena Forum