Skip to main content

Na kakvim kantama igrate 2.7. o ostale hardveraj basne

Više
17 godina 7 mjeseci ago #19127 od zwer

[CTN]Sluzavy_CRO napisao: Eh nisam siguran jer ja smijem reci jel to kanta ili konzerva jer moja skromna machina ima:
Duron 1.6
6600 GT (128)vivo
2x 512 goodmemory(poland) 400
1x 256 kingmax 266
HDD je 80 Gb za kaj je to bitno?
ploca mi je neki terratec K7x neznam ti ja sto
Zvuk Terratec 5.1
i Zallmanke
I ping mi je oko 200 jer im hebem mamu monopolisticku i DCM, al bude dosao MaxTV sa 5 Mb/sec pa ce biti bolje


e a da si izvadis ovih 256 rama 266, jer s tim ramima ti svi rami rade na 266!!! i sve ti je sporije nego sa tim, + k tome, ako imas razlicitu memoriju nemas dual channel sto ti jos dodatnih 15% uspori kantu!! tak da...

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 7 mjeseci ago #19134 od loklar

zwer napisao: e a da si izvadis ovih 256 rama 266, jer s tim ramima ti svi rami rade na 266!!! i sve ti je sporije nego sa tim,


pitanje je da li ta ploca podrzava DDR400


zwer napisao: + k tome, ako imas razlicitu memoriju nemas dual channel sto ti jos dodatnih 15% uspori kantu!! tak da...


hm... to sam i ja prvo pomislio ali ako malo proguglas vidjet ces da mu ploca ne podržava dual channel

Oj rakijo rako, ja te volim jako
A ti mene rako, u jarak polako.

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 7 mjeseci ago #19142 od zwer

loklar napisao: hm... to sam i ja prvo pomislio ali ako malo proguglas vidjet ces da mu ploca ne podržava dual channel


a onda nek proda plocu i tih 256 rama i kupi drugu... i sve rijeseno... i komp ce se preporodit... a i proc bar athlon a ne duron nebi skodio... a to je u danasnje vrijeme invensticija od ako ovo staro proda i doda, mislim da treba dodat kojih 200 - 300 kn max... i radit ce duplo brze... kad pogledas to nisu neki novci s obzirom na promjenu performansi...

p.s. evo bas sam gledao, meni stare mape, tj. hospital sam jedino probao vrti na 50 - 70 FPS, a ovu snake mapu sa 30 i nes sitno u prosjeku, zna past na 25 a i dic se na 45... onak, konstantno varira...

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 7 mjeseci ago #19146 od dax
Koliko vidim, nijetu problem u RAMu nego u Duronu. Definitivno ti treba nešto jače.
Ja imam AMD Athlon 1600+ koji radi na 1400 MHz i to je definitivno sad preslabo. Kamoli da neće onda Duron... Tu nikakav RAM ni GPU ne pomognu.

Ako itko sad misli nadograđivat komp (ja mislim uskoro), definitivno preporučam Intel Core 2 Duo procesore. Prema svim benčmarcima, Intel c2d procesori gaze AMDove procesore za 20-50%, čak i najnovije AMDove FX serije.

Cijena Intel c2d procesora na 2,13 GHz kreće se oko (nepreskupih) 1500-1700 kuna. Tu još dodati 1200-1300 kuna za adekvatnu socket 775 (ako se ne varam) matičnu ploču koja podržava Intel c2d.

Od grafičkih kartica, osim onih koje rade u SLI modu, danas najisplativija je GF 7600 GT kartica, koja košta oko (istih) 1200-1300 kuna. Naravno za one bogatije, GF 7900 ali njihova cijena je oko 3000 kuna. IMHO GF 7600 GT je sada best-buy.

Dakle, za potpun doživljaj izdvojite nekih 4000 kuna za nadogradnju.
Blento, ti potvrdi dal sam dobro sve to napisao :)

I torture and kill young turtles.

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 7 mjeseci ago #19147 od [ctn]sluzavy_cro
ma ja sam hitio reci da i s mojom kantom mogu ponekad nekoga HS-ati. Baš sam Rejzoru rekao kao mi se čini da su nesto sredili pa ja nikad nisam imao vise od jednog HS-a za redom a u 2.7 sam skupio 4 :)
Ne isplati se nadograđivati , nego odsjeci od jaj i platiti 5 K kuna za novu kanticu i biti miran oper par godina, a ovu kantu dati nećacima za 1K kuna :lol: :lol: :lol:

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 7 mjeseci ago #19148 od razor
Tako je sluzavy. I ja sam poklonik cijeđenja do kraja. Cijedim i cijedim sve dok se cijedit da. Nakon sto se vise nema sta izcijedit, dam to nekome za tipkanje u wordu i surfanje internetom a ja kupim novu kantu.

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.568 sekundi
Pokreće Kunena Forum