Skip to main content

Na kakvim kantama igrate 2.7. o ostale hardveraj basne

Više
17 godina 1 mjesec ago #20902 od blento
hehe.... :)
ma meni treba netko iz prve ruke...koja je najoptimalnija konfiguracija za kupiti? ..znaci ploca..proc..mem..i graf..? ...
jer kako sad planiram..u skorije vrijeme..uzeti nesto novo...glupo mi je utuci par tisuca kuna i dobiti malo brzi komp...a opet glupo je ustedjeti 2 tisuce kuna i dobiti sranje od kompa..koji ce bit za prodaju po drasticnoj nizoj cijeni za godinu-dvije...jer nece moci nista vrtiti...

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #20903 od firefly
Gledaj optimalno ne postoji...... AMD je uvijek jeftinija varijanta ako ides na brzinu.... recimo citao sam gdje ica spominje 6300 protiv AMD-a... ja bi recimo prije 3800+ X2 nego C2D 6300 (iance oni su isti rang) jer koliko god brzi C2D bio moras uzeti dobru plocu da bi iskoristio potencijal tog procesora sto ti dolazi do cijene od nekih 500€ samo proc i ploca, dok za amd-a tog istog mozes naci i jeftinije ploce ali takodje dobre... recimo ja sam poprilicno iznenadjen potencijalom Abit KN9 ploce (odradio sam nekih stotinjak tih ploca) koja recimo vrti OCZ 2x 1GB modul na auto postavkama dok recimo ploca koja je oko 200 i nesto sitno € Asus P5B Deluxe (soc LGA775) trazi da provedete zajedno oko 2 dana vremena da postimas memoriju da radi (tu istu) tako da ako nemas para idi na AMD-a, uzmi stabilnu plocu i memoriju te jaku graficku ako mislis samo igre igrati.... s tim da ti je moja preporuka da sacekas 8600GT koji ja mislim da ce biti oko 200$ u startu i onda pasti cijena jer su ove nove kartice jeftinije za izradu......

druže... život je bitka.. i nije za dušu meku... ostani uz mene i puni mi redenik... jer neprijatelj prelazi rijeku... neprijatelj prelazi rijeku......

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #20904 od firefly
evo recimo nesto (gledam po sebi i svojoj firmi)

Abit KN9 = 85€
AMD Athlon 3800+ X2 = 130-140€
ddr2 recimo kingmax na 800Mz = 90€ po modulu
hdd preporuka je seagate sa vertikalnim zapisom 250GB je 85€
vga 8800GTS 320MB superclocked je oko 320€
i napojna definitvno se mora dodati neka izmedju 50-100€
(antec, fortron, chieftec, akasa, tagan, sharkoon itd)

recimo da je optimalno fino ces se poigrati, a mozes i dosta posla napraviti

druže... život je bitka.. i nije za dušu meku... ostani uz mene i puni mi redenik... jer neprijatelj prelazi rijeku... neprijatelj prelazi rijeku......

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #20905 od blento
Vec kad te gnjavim...imam Chieftek 360W napajanje...ATX1...
ak odlucim za C2D...jel moram mjenjat napajanje...odnosno...hocu li morati mjenjati i za AMD?

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #20906 od firefly

Blento napisao: Vec kad te gnjavim...imam Chieftek 360W napajanje...ATX1...
ak odlucim za C2D...jel moram mjenjat napajanje...odnosno...hocu li morati mjenjati i za AMD?


gledaj ja imam fortrona 400W realno daje oko 385.. eh o cemu se radi kod napajanja prvo je bitno ime (recimo chieftec a ne takems ili neko smece) koje ima snagu koja i pise na njemu, ali bitno je i koliko imas struje na railovima... mislim da za slabiju masinu ti je dovoljno ta napojna, ali ako planiras nesto mnogo jace onda planiraj i napojnu.... :)

NAPOMENA: Core2Duo masine se ne isplate praviti ispod najmanje 1000€ (los potencijal ploca) tako da razmisli sta planiras uzimati, a ako imas toliko para rado cu ti navesti dosta komponenti da razmislis sta mozes uzeti :D kad kazem 1000€ mislim na kompletnu masinu (monitor tast bla bla)

druže... život je bitka.. i nije za dušu meku... ostani uz mene i puni mi redenik... jer neprijatelj prelazi rijeku... neprijatelj prelazi rijeku......

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #20907 od blento
uf...
meni bi trebala ploca...ram...proc...kuciste..graficka HD..i ak teba napajanje...Monitor imam..pa ga ne mislim mjenjati ...
konfiguraciju mislim uzeti kad krajem slijedeceg mjeseca kad smanje cijene procesora, izadju nove grafike 8600..te ih testiraju s igrama..po mogucnosti i dx10 ...

1000 Eura je neka granica..moze malo gore..dolje....

Monitor i ostale stvari mi ne trebaju...

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.498 sekundi
Pokreće Kunena Forum