Skip to main content

Na kakvim kantama igrate 2.7. o ostale hardveraj basne

Više
17 godina 1 mjesec ago #21032 od jopke
e imam jedno pitanje za one koji se kuze u hardver.

naime komp mi je lagano pregazen vremenom...ili bolje reci idijotizmom AA programera:)

uglavnom igram ove nove mape na low detaljima ali ne pomaze...i dalje kad je na serveru 20 ljudi UMIRE ( fps-i padaju ispod 20)!

inace imam 2 * 512 rama...probao sam dodati 3. modul od 512 ali nisu m ise svidjeli testovi brzine citanja i pisanja memorije koji su porazavajuci.
ne radi se o dualchanelu (maticna ne podrzava) nego jednostavno kad su 3 utora iskoristena nesto ga gadno jebe.

sad pitanje ako kupim modul od 1GB i izbacim jedan od 512MB dakle imao bih 1.5GB dali bi mo to ista pomoglu u AA...nista drugo me ne zanima jer jedino to i igram a sve ostalo radi ok:)

i dali postoji kakvih problema sa kompatibilnoscu modula razlicitih kapaciteta?

inace oba dva sto imam su PQI

u taskmenageru kad napravim alt+tab za vrjeme igranja pise da mi je jos nesto sitno rama (50-70MB) slobodno pa sad dali ima smisla dodavati jos 512?

(ps. ciljam bas na rame jer bi me to kostalo nekih 300kn kojih mozda i uspijem izdvojiti...proc i graf. ne dolaze u obzir)

eto ako moze pomoc?



Rest your trigger on my finger...

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #21033 od pisko
Hmmm, jopke... gle, znam da nemas para... al ono, za igrat nove mape fakat bi ti trebal novi proc i grafa... cak bi ti i 1GB rama bilo dosta... tako imam i ja...

e sad, posto nista od toga da to kupis novo... ne znam kak tak malo mem ti ostaje slobodno... probaj reinstalirat win... eto meni ostaje oko 200 i nest sitno MB slobodno kad igram =AA=.. a ima 2x512 ddr 400...

i za sad mi je dovoljno... mislim ako ides jos na 512MB-a dobit ces nesto sitno na performansama al nista previse... jer te koci proc i graficka...

ne znam, ja nebi nista ulagal u ram... sakupio bi jos nesto sitno love i kupio novu graficku za nekih 600kn... a da se ok graficka kupit za tu lovu.. mislim ako gledamo omjer tvoje i te nove....

eto s939 3800+ u linksu kosta nekih 650kn, abit kn8 nf4 ultra maticna kosta oko 600kn u hgsrotu i ta graficka i to bi moglo puno bolje raditi... stim da si ostavis 2x512MB-a....

kazem ti brijem da ti se ne isplati sad kupovat jos rama...,jer neces nista previse dobit na performasama da imas 400MB slobodno....

[img
<br>

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #21034 od firefly

Jopke napisao: Moja mašina:

Athlon 64 3000 2GHz
radeon x1600
1 gig ddr400 ram
80GB HDD

nemam namjeru ulagati nista u njega...(tj. ulozio sam nedavno jer do sad sam igrao na radeon 9600)...ove nove mape mi umiru ali ionako cu igrati stare koje idu sasvim ok.


ako ti je ovo masina ona mora vrtiti AAO glatko..... ali vidim da je proc naveden da radi na 2GHz da li se to radi o 754 Soc procesoru ili si ti nesto OC uglavnom daj mi tacne proizvodjace sa modelima komponenti koje imas pa cu ti reci sta mozes uciniti........

druže... život je bitka.. i nije za dušu meku... ostani uz mene i puni mi redenik... jer neprijatelj prelazi rijeku... neprijatelj prelazi rijeku......

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #21035 od blento
koliko se meni cini...dosta los fps je i sto serveri ne mogu vrtiti taj AA vise normalno....

Jos jednu stvar zamjecujem..npr kad otvorim mapu u offlineu..stavim na maximalne detalje i letim brzo kroz mapu..okrecuci se..pucajuci i slicno...grafika je savrsena i vrti se od preko 100 fps-a do minimalno 40-tak ....no kad udjem online...mape se prosjecno vrte na na 30-50fps..s minimalnim detaljima i 1024 rezolucijom....no cin udjem u close fight...fps pada na nekih 15-tak slicica..sto je onda nemoguce za igrati...da. ga jebes...al to bash sjebe u close fightu...

E sad..prema tome..graficku mozemo eliminirati da je problem..jer u offlineu ne bi dala tolike rezultate...
Problem jedino moze biti velika kolicina podataka izmedju procesora i memorije..i nesto od toga dvoje je usko grlo.....mozda sabirnica na 400MHz?...

Sto se tice dualchannela...zaboravi te glupe testove koje ti daju sinteticki benchmarci...jer stvarno dualchannel daje nekih 2-5 % bolje rezultate...
Prema tome...stavi sto vise memorije.
Ako ti se racunalo ne rusi..i obje sve memorije ti rade na istoj latenciji...tada ti nema nekih problema.....Ja imam tri vrste memorije u maticnoj pa nikakvih problema nema....jeste da nisu na nekoj niskoj latenciji..al nije to vise neka razlika...

E da..pokusaj se poigrati malo s latencijama memorije u biosu...

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #21036 od firefly
single chanel i dual chanel nemoj govoriti da je blizu jer NIJE... razlika na izvrsavanju instrukcija sa 64bita (single) i 128 (dual) nije isto, druga stvar kad je memorija u dual chanelu lakse je postimati te module a i OC, razliciti proizvodjaci modula takodje znaci i razlicite latencije, performanse i mogu&#263;nosti tih memorija..... Online igra se razlikuje od Offline u tome sto na online modu, igra dobija od servera info gdje se ko nalazi, kako ko izgleda, koju pusku ima, kako se krece bla bla bla znaci dok isprocesira sve dobijene informacije.... masina na kojoj sam testirao neku graf karticu ( www.itx.ba/forum/index.php?topic=53.0 ), ima 1GB rama (2x 512MB) i 3000+ AMD doduse sve je to bazirano na novom socketu i ddr2 memoriji ali poboljsanje na stocku nije bas ni toliko veliko vrti AAO na high details bez ikakvih problema varira od 30 - 70FPSa... tako da mislim da je problem negdje drugo ali da bi pomogao treba mi tacan naziv svega sa proizvodjacem i modelom komponenti.....

druže... život je bitka.. i nije za dušu meku... ostani uz mene i puni mi redenik... jer neprijatelj prelazi rijeku... neprijatelj prelazi rijeku......

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #21037 od pisko
Ma gle, razlika ti je i u tome sto tvoj komp mora ucitat 20 igraca na nekom serveru i sve njhove pokrete bla bla bla... i naravno da to losiji komp teze prozvace... dok u offline modu ti nemas igrace koji igraju... nego si ti solo na toj mapi.... a narvno ovisi i kakve su masine na kojima se vrti taj server itd....

[img
<br>

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.747 sekundi
Pokreće Kunena Forum