Skip to main content

Na kakvim kantama igrate 2.7. o ostale hardveraj basne

Više
17 godina 1 mjesec ago #21038 od blento
pissko to sam i ja govorio..no ti njemu velis da kupuje novu graficku..za sto nema potrebe..jer graficka moze vrtiti to ..nego je zbog silnih informacija ili procesor usko grlo..ili ddr1 ..odnosno sabirnica...mozda i oboje...

Ako se sjecas kad smo igrali Lan prosle godine..konfiguracija je bila slicna toj sto ima Jopke..no stvari su letile...Doduse razlika izmedju tog servera i onog online..je sto je ovdje igralo 8 igraca po partiji.. a tamoigra 20...no opet tolika razlika u performansama ne bi smijela biti...

Meni se cini da je stvar DDR1 memorije..odnosno da je spora...

Sto se tice dualchannel memorije...napisao sam ono sto su ljudi pricali na forumima i newsgrupama o 64 bitnim procesorima...Svoj komp (AMD Mobile na 2400MHz..sto nije puno sporije od Jopkeovog)...sam istestirao i vidim da mi je bolje imati 1GB memorije nego 512 u dualchannelu....jer kao sto sam rekao..poboljsanje performansi je ispalo mizerno..dok su igre gladne za memorijom...stekale jos i vise...

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #21039 od pisko
pa gle i ja imam ddr 1 i radi mi super... ok, imam jaci proc ali... nije to do memorije....

ne znam, stavi nove drivere... format C: pa vidi onda... jer bezveze ces kupocat jos 512MB-a a nista osjetno neces dobit s tim.....

pricekaj jos malo pa kad sakupis pare kupi jaci proc i graficku....

lako za ram.... 1GB je sasvim dovoljna za igranje =AA= ako se nema para....

p.s. nisam znao da ima x1600, vec sam mislio da roka sa 9600..... zato sam reko da kupi novu grafulju....

[img
<br>

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #21042 od nrg
jopke..imam ti ja 2x512mb ram PQI dual ram. super je memorija, i dam ti je za neku realnu cijenu. imas mob pa mi javi. to je ddr2700 333mhz.


tako ces dobiti 2gb rama, od istog proizvodaca. i mislim da si time za neko vrijeme rijesio problem nedostatka rama.

Rodeo poza <br>1.Povalis zenu na sve cetiri. <br>2.Udjes u nju odozada i cvrsto je ulovis za kosu. <br>3.Kazes joj da je ta poza tvojoj sekretarici najmilija. <br>4.Probas ostati na njoj sto duze.

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #21043 od jopke
uf jeste se raspricali. ne znam od kud da krenem:)

za pisska rokao sam na 9600 do prije jedno pola godine tad sam uzeo x1600 i nije da sam odusevljen:)

za fireflaya...radi se o 754 Soc procesoru koji radi na 2GHz nije nista overklokano. memorija radi na 400 ali kao sto rekoh maticna (neka asus nforce 3) ne podrzava dualchanel.


uglavnom komp radi ok na starim mapama cak je i SF oldtown prihvatljiv kad ima npr. 15 ljudi na serveru ali ako je pun npr. 20 ili nedaj boze vise to postaje neigrivo. Zbog toga sam i imislio da nije problem u grafici nego u proc ili ramima.

I da komp radi onako kako bi trebao raditi sa tim komponentama...nije da ga nesto jebe...ali eto ocito su nove mape prezahtjevne i treba mu nadogradnja mene je samo zanimalo dali sa 300kn mogu napraviti sto korisno jer vise nemam:)

za NrGa hvala na ponudi ali kao sto rekoh cim iskoristim 3. slot komp postaje jos sporiji.

Uglavnom odustajem od rama za sad:) probat cu overklokati malo proc pa mozda pomogne.



Rest your trigger on my finger...

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #21046 od pisko
Ma kolko mi se cini da sadasnje verzije =AA= najvise hrani proc... nista drugo... on je najbitniji... jer imam slabiji proc od gogz {gecko}, manje rama (makar to nije nesto posebno bitno) ali imam jacu graficku...

tak da ono, brijem da je proc najbitniji.... jer njemu radi svaka mapa predobro a meni se spustaju fps-i....

[img
<br>

Please Prijava to join the conversation.

Više
17 godina 1 mjesec ago #21047 od firefly
oko dual chanel-a sam se samo nadovezao na blentin komentar da je to slicno..... elem..... moguce je da ti masina nije ok.... kao sto vec rekoh imam masinu koja je identicna a vrti haos AAO... probaj reinstall sistema, update biosa i poskidati najnovije drivereza sve komponente... ne mozes reci da je proc slab ili da neka komponenta ne zadovoljava zahtjeve jer spomenuh ovu masinu.... danas sam je citav dan umarao zbog tebe i sve radi ok cak i sa 24 igraca......

druže... život je bitka.. i nije za dušu meku... ostani uz mene i puni mi redenik... jer neprijatelj prelazi rijeku... neprijatelj prelazi rijeku......

Please Prijava to join the conversation.

Moderatori: razor
Vrijeme kreiranja stranice: 0.544 sekundi
Pokreće Kunena Forum